Randevu Hattı

0312 316 43 43

Bize Yazın

info@ankasugoz.com

SMILE Laser

SMILE Laser

Smile lazer (ReLex Smilelazer göz ameliyatı teknolojisinde en son geliştirilmiş tekniktir. İlk defa 2007 yılında uygulanmıştır. ‘Smile’ kelimesi ‘Small Incision Lenticular Extraction’ kelimelerinin baş harflerinden oluşmuş olup küçük kesiden  lentikül (kornea içinden parça) çıkarılması anlamına gelmektedir.
Smile Lazer operasyonunda Tam Olarak Yapılan İşlem Nedir?

Refraktif amaçlı lazer operasyonları gözün en önündeki kornea tabakası üzerinde uygulanmaktadır.

1.    Öncelikle hastanın gözüne ağrı duyusunu ortadan kaldıran anestezik damla damlatılır ve hastanın ağrı hissetmemesi sağlanır. 

2.    Lazer cihazı ile göz arasında tam uyum sağlanacak şekilde temas sağlanır.

3.    Femtosaniye lazer ile kornea içinde bir ön bir de arka planda olmak üzere iki düzlemde lazer kesisi oluşturulur. Ön ve arka sınırı lazer yazılımı ile belirlenen bu kornea dokusuna lentikül adı verilir. Yani lentikül korneanın bir parçasıdır. Lentikülün şekli ve büyüklüğü kişinin göz derecesini sıfırlamak için lazer cihazının yazılımı tarafından belirlenir.

4.    Oluşturulan lentikülün kornea dışına çıkarılması gerekmektedir. Bu nedenle lentiküle komşu olacak şekilde küçük bir kornea kesisi kornea yüzeyinde oluşturulur ve burdan lentikül kornea dışına çıkarılır.  

 


Smile Lazerin Avantajları Nelerdir?


Daha az invaziv: SMILE prosedürü, minimal invaziv bir yaklaşım kullanır. Daha küçük bir kesi ve daha az dokusal değişiklik gerektirir, bu da iyileşme sürecini hızlandırır ve komplikasyon riskini azaltır.

Kornea stabilitesi: SMILE lazer, korneada daha az dokusal değişiklik yapar ve korneanın stabilitesini daha iyi korur. Bu, gelecekteki göz sağlığı açısından önemlidir.

Hızlı iyileşme süreci: SMILE prosedüründen sonra genellikle hızlı bir iyileşme süreci yaşanır. Birkaç gün içinde çoğu hastada görme düzelir ve günlük aktivitelere dönülebilir.

Az kuruluk hissi: SMILE lazer, diğer lazer cerrahi yöntemlerine kıyasla daha az kuruluk hissiyle ilişkilendirilir. Göz yüzeyinin daha iyi korunması, kuruluk belirtilerini azaltır.

 

Smile Lazerin Dezavantajları Nelerdir?

       - Miyop ve miyop astigmat sorunlarında kullanılabilir bir teknolojidir.  Hipermetropik düzeltmelerde kullanılamaz.

       - Smile lazer sisteminin maliyeti daha yeni bir teknoloji olduğundan diğer lazer sistemlerine göre daha yüksektir.


       SMILE LASER 2023  fiyatları nelerdir? 
       SMILE laser ameliyat fiyatları hastadan hastaya değişkenlik gösterebilmektedir.
       Daha detaylı ve avantajlı fiyatlar hakkında  bilgiyi WHATSAPP hattımızdan alabilirsiniz…

       Yorumlar (8)

       2024-01-27 11:52:14

       Fatma Naz Gokbudak

       Lasik operasyonumu Ali hoca gerçekleştirdi. Her şey çok güzeldi çalışanlar ilgili her aklıma geleni sordum yardımcı oldular. Memnun kaldım bu süreçte. Bu güzel sonuç için teşekkürler

       2023-10-24 16:26:07

       Oguzhan Ertem

       Gayet başarılı bir ameliyat oldu. Numaram sıfırlandı. İlgi ve alakaları için teşekkür ederim

       2023-09-27 09:45:12

       irem dursun

       Bir doktor tavsiyesiyle Ankasu Göz Hastanesiyle tanıştım. Dün lazer ameliyatım gerçekleşti. Ne işlem sırasında ne de sonrasında hiçbir ağrı ve acı hissetmedim. Tereddüt etmeden tercih edebilirsiniz.

       2023-08-29 15:24:41

       mehmet doğan

       Yüksek numaralarda görme problemi yaşıyorduk doktor Ali beyin adını çok duymuştuk kendisine muayene olduk ve numaralarımızı sıfırladı kendisine çok teşekkür ederiz

       2023-08-17 11:33:14

       Selahattin Akansu

       Kizima dün smile lazer yaptirdik.yuksek numaramiz vardi suan herssey cok guzel tum ankasu ailesine tesekkur ederim

       2023-08-17 11:30:27

       Talha Güler

       16.08.2023 tarihinde lazer işlemi oldum Hiç bir şekilde acı çekmeden lazerden çıkar çıkmaz yeniden gördüğümü hissettim ilgileri için çok teşekkür ederim ankasu göz bu işlemde bir numara bence hem uygun hem ilgili hem sıkıntısız

       2023-08-04 17:30:12

       Melike Zor

       Uzağı görmekte sıkıntı yaşıyordum. Ali bey'in yapmış olduğu ameliyat sayesinde uzağı artık net bir şekilde görüyorum.

       2023-07-27 16:38:09

       Mehmet Algür

       22 yıl gözlük kullandıktan sonra ankasu göze gidip faruk kapu hocamızın başarılı operasyonundan sonra gözlükleri atmiş bundum degerli ekibine ve çalişanlarına tesekkur ederım

       Whatsapp
       Tıkla Ara